אתר בשמחה | הרב מרדכי רוטנשטיין מודעות גאולה זוגיות התמודדות

אודות האתר והעמותה

 
 

בס"ד
 

מודעות בעידן הגאולה


עמותת " מודעות בעידן הגאולה" שמה לה למטרה ללמד ולהדריך באופן מעשי את הדרך בה אנחנו יכולים לממש בחיי היומיום שלנו את בשורת הגאולה שבישר לנו הרבי מליובביץ'.

 כאמור, על פי הכרזתו של הרבי מליובביץ' משנת תשנ"א, אנו נמצאים היום בסיום עידן הגלות  ועומדים על סף התחלה חדשה ופלאית – רגע לפני הכניסה אל עידן הגאולה.

 בדרך זו של פקיחת עיניים בלידה הנפלאה ממצב של גולה לגאולה, עלינו לנהוג באומץ ובאמונה ולהפנים, הלכה למעשה,  את העובדה שמושגים כמו: "מלכתחילה אריבער";  "להמשיך אורות ד'תוהו בכלים ד'תיקון"; "עשה כאן ארץ ישראל"; "נסתיימה עבודת הבירורים";   ועוד מושגים רבים אחרים הם לא אמירות מופשטות אלא הוראות מעשיות שניתנו לנו על מנת שניישם אותן בכל תחומי החיים שלנו – בזוגיות, בהורות ובעבודה.

 עמותת מודעות בעידן הגאולה מציגה דרך מקורית ומיוחדת להתמודדות עם קשיי החיים, דרך שמאפשרת לנו לגלות בתוך כל קושי הזדמנות נפלאה להתפתחות רוחנית וגשמית.

 השיטה עליה מבוססת הדרך של מודעות בעידן הגאולה שאובה ממשנתו של הבעל שם טוב, מיסד תנועת החסידות ומתורת חסידות חב"ד, והיא מציבה לעצמה מטרה אחת נעלה - "לגלות את האהבה האלוקית האין סופית שמוסתרת ונעלמת (בשלב זה) בתוך העולם".

 על פי שיטת הבעל שם טוב, כל אירוע שקורה לנו בכל רגע ובכל שעה אינו מקרי, אלא תכליתי, מדויק ומכוון והוא בא ללמד אותנו שיעור ולקח בדרך לחשיפה של אור אלוקות הגנוז בכל פיסה ופינה של גשמיות. בלשון הבעל שם טוב עצמו – "עלינו ללמוד מכל מאורע הוראה...".

 זכינו לחיות ברגעי הגלות האחרונים, זמן מוכשר ומוכן לגילוי וחשיפת כל סודות הבריאה והיקום - אם רק נפקח עיניים נגלה בכל אירוע, אף אם הוא קשה ומכאיב, מסר אלוקי מופלא ואוהב שנועד לעזור לנו בתהליך התפתחותי ארוך לו אנו שותפים כבר קרוב ל... ששת אלפים שנה!!!!! תהליך שנמצא עכשיו ברגעיו האחרונים...


השגחה פרטית

הסוד הגדול על פי תורת הקבלה והחסידות טמון בארבע אותיות המרכיבות את המילה: אהבה.

 אהבה אלוקית אין סופית חובקת אותנו וממתינה שנגלה אותה, נחשוף אותה ונאפשר לה לצאת לאוויר העולם באופן גלוי ומוחשי. אהבה זו מדברת אלינו בדרך מיוחדת אותה כינה הבעל שם טוב בשם "השגחה פרטית".

העיקרון המנחה של ההשגחה הפרטית על פי תורת הבעל שם טוב הוא שהאלוקות מנחה אותנו כל העת ודווקא בתוך הקשיים הגדולים ביותר שלנו מתגלית האהבה בעוצמה וביתר שאת.

 אם כך - במקום לברוח מהקושי אנחנו רק צריכים להיכנס אליו ללא פחד ולחשוף את הטוב הגנוז בתוכו.

כך למשל: הדקירה שנרגיש אם נדרוך על מסמר חלוד אינה מבטאת עונש, אלא להיפך, הכאב החד הוא הדרך הייחודית של האהבה להסב  את תשומת ליבנו לכך שדרכנו על מסמר. אלמלא תחושת הדקירה והכאב, הייתה עלולה להיות לתאונה זו תוצאה חמורה ומסוכנת כהרעלת דם אשר הייתה עלולה לסכן את חיינו. משל זה מלמד אותנו שדווקא תחושת הכאב היא אם כן הדבר הטוב ביותר שקרה לנו - היא זו שהביאה למודעות שלנו את מה שקרה ובזכותה אנחנו יכולים עכשיו לנקוט בטיפול ראוי.

 באותה צורה ממש נחוש כאב של כבייה אם נדרוך על גחל בוער או צריבה אם נדרוך בתוך חומצה. הכאב הוא, אם כן, אחת הדרכים המדויקות ביותר בה בחרה ה"השגחה הפרטית" להסב את תשומת ליבנו.

 
הגיע הזמן להפסיק להיות "דון קישוט"

לעתים קרובות הדקירה איננה דקירה מוחשית בכף הרגל אלא היא פגיעה רגשית ונפשית בבחינת "קוץ בנשמה", כאשר את הקוץ מייצג האדם שלידינו – חבר קרוב, בן משפחה או המנהל במקום העבודה. לא פעם קורה שאנחנו נפגעים מהאנשים הסובבים אותנו אך כפי שאין טעם ותכלית להתווכח עם המסמר עליו דרכנו וללמד אותו מוסר ולקח, כך ממש מלמדת אותנו דרך החסידות כי גם אין טעם להתווכח ולתקן את האדם שלידינו.

 הפגיעה שנפגענו בין אם גופנית ובין אם רגשית, היא תמרור בשפת הסימנים של ההשגחה הפרטית שלנו שמסמנת לנו כי עלינו לתקן את הטעות בגישה שלנו כלפי המציאות. בדרך להיוולד מגולה לגאולה עלינו להתרכז תמיד אך ורק בתיקון עצמי ולא בתיקון הזולת.

 כך מתוך התבוננות בכאב שלנו נוכל להבחין בטעות שעשינו, בין אם דרכנו על מסמר, על גחל או שמא התייחסנו לביקורת מיותרת שהופנתה כלפינו ובכך הפקרנו את עצמנו בידיו של הזולת. הכאב שנחוש תמיד יצביע על מקור הטעות בגישה שלנו וכך, מתוך רצון להתחבר לאהבה האינסופית המקיפה אותנו, נוכל לנצל את הקושי שאירע לנו ולהפוך אותו להזדמנות נפלאה להתפתחות ולצמיחה רוחנית ופיזית .

 
אנחנו יוצרים את המציאות בה אנו חיים

אם נלמד להבין את שפת ההשגחה הפרטית נקשיב ברוב קשב להשגחה האלוקית המופלאה המגיבה אלינו ומכוונת אותנו לכיוון האור הגדול ומנחה אותנו בכל מאורע נראה כי באורח פלא ובדרך ממילא משתנה המציאות בה אנחנו חיים והיא הופכת למוארת ואלוקית.

 תפקידנו הוא להאיר את העולם שמסביבנו, להתחבר למקור החיים ולעשות לו לבורא עצמו "דירה בעולם התחתון בו אנחנו חיים"  – אם זו תהיה באמת המוטיבציה האמיתית והיחידה שלנו בכל דרכנו ובכל פעולותינו נראה כי העולם הגשמי סביבנו משתנה בדרך פלא וכל הקשיים והצרות שנראו מאיימים יתפוגגו וייעלמו כלא היו.

 בגישה זו אל החיים אנחנו מכניסים בפועל את ה"אהבה" לחיינו. או במלים חסידיות אנחנו מכניסים את האות א' לתוך המילה "גולה" וכך הופכים אותה לגאולה.

באתר האינטרנט של עמותת מודעות בעידן הגאולה תוכלו לקבל כלים מעשיים שיסייעו לכם לשנות את חייכם, כלים שיעזרו לכם לעבור את המחיצה ולעבור ממימד של גולה למימד חדש של גאולה גשמית ורוחנית.

 באתר תוכלו להאזין להרצאות ולסמינרים, להתעדכן בחדשות ולקבל מידע חשוב על הפעילות  הנרחבת שמבצעת העמותה במגוון רחב של תחומים ומקומות הן במרחב הווירטואלי אינטרנטי והן במרחב הפיזי והגשמי.

 העמותה מבצעת פעילות נרחבת במסגרת של סמינרים הנערכים בתנאי הארחה נעימים ומסובסדים, מפעילה מדרשיה בשומרון (הלימודים במדרשיה הם ללא תשלום ובחלקם נמסרים תמורת תשלום סמלי בלבד). כמו כן מקיימת המדרשה פעילויות העשרה מגוונות עם בנות שנשרו ממסגרות שונות. וכן נערכים חוגי בית ומרתונים למודעות בכל רחבי הארץ בנושאי זוגיות, חינוך והתמודדות אישית.

 

 


אתר בשמחה | הרב מרדכי רוטנשטיין מודעות גאולה זוגיות התמודדות
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד