אתר בשמחה | הרב מרדכי רוטנשטיין מודעות גאולה זוגיות התמודדות

אוספת הגרוטאות

נכנסת לחדר אישה בתחילת שנות השבעים, שפת הגוף שלה משדרת טוב לב אצילי ועל פניה נסוך אור, "חכמת אדם תאיר פניו". תוך כדי מאמץ להתגבר על מבוכתה מתחילה לדבר ומספרת את סיפורה האישי.

מאמרים נוספים:

חשה מנותקת בבועה

אישה, באמצע שנותיה, נכנסת לחדר מלווה עם בעלה. פניה נפולות ונראה עליה כאילו נסתיימו אצלה החיים. על השאלה מה הסיבה שהטריחה את עצמה אלי, ענתה כי היא סובלת מאוד מתחושה שהיא מנותקת מהסובב אותה, החיים חולפים לידה והיא חשה את עצמה בתוך בועה. תוך כדי שהיא מדברת, מוסיף בעלה ומתאר פחדים וחרדות מהם היא סובלת, וכן את נטייתה להתמסר לעבודות הבית בצורה מוגזמת.

משמחה ועליצות לדכדוך ודיכאון

תיאור מקרה: בחור כבן שלושים, הסובל כיום ממצבי דכאון. בעבר סבל מהתקפי חרדה קשים שהביאו אותו אף לאשפוז. התמודדויותיו של השובב בעל לב הזהב בחור בעל נפש עדינה המאופיין באישיות חביבה מאוד. ארבע תכונות בולטות באישיותו: א. כל כך חשוב לו להיות בסדר עם כולם, הוא לא מסוגל להיות רע. ב. הוא אמיתי. לא יכול לשקר לעצמו. ג. תמים כמו ילד קטן. כשנוסיף את : ד. המרץ הרב שמאפיין אותו, נקבל אישיות חביבה הכובשת לבבות בחינניותה.

הפחד מפני החמץ, לא רק בחג הפסח

סיפור מקרה: אדם מסורתי צעיר, בשנוות השלושים לחייו, המעיד על עצמו שאינו מדקדק במיוחד במצוות במהלך כל השנה - הפחד שמא פירורי חמץ עלולים להתפזר למקומות מסתור בבית ועלולים להכשילו ולגרום לו לעבור על איסור חמץ בפסח. בשכלו הוא מבין שחרדתו אינה נובעת מיראת שמיים, שאפשר היה לייחס לו. אך עובדה היא שעקב החרדה בה הוא שרוי, הוא מלחיץ את עצמו, אשתו וילדיו בקפדנות יתירה להישמר מפני פירור חמץ על השולחן לאחר סיום ארוחה (והלוואי והיה מסתיים בשולחן - הוא אף חושש מהתפזרות הפירורים בסלון על הכורסא, הספה..) דבר המוביל בסופו של דבר לתסכול ותשישות בלתי נסבלים.
אתר בשמחה | הרב מרדכי רוטנשטיין מודעות גאולה זוגיות התמודדות
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד